بهترین خانه سالمندان و مرکز پرستاری شرق تهران(مناطق4، 7، 8 و 13)

بهترین خانه سالمندان و مرکز پرستاری شرق تهران(مناطق4، 7، 8 و 13)

درصورتی که قصد دارید برای انتخاب بهترین خانه سالمندان در یکی از مناطق شرق شهر تهران نظیر رسالت، تهرانپارس، شهرک امید، هفت حوض، نارمک، حکیمیه، نیرو هوایی، خیابان سبلان، نظام آباد، خیابان گلبرگ، میدان امام حسین، مجیدیه، میدان نبوت، منطقه خاک سفید، سرسبز، دلاوران و یا خیابان فرجام اقدام کنید، قبل از هرچیز باید بدانید کدام ویژگی‌ها را در انتخاب بهترین خانه سالمندان باید در نظر بگیرید. بسته به نیازهای شخص سالمند، امکانات موجود در خانه سالمندان و موقعیت مکانی مرکز می‌توان بهترین خانه سالمندان را انتخاب کرد.

خانه سالمندان نگار، محیطی امن برای عزیزان شما در تهران


خانه سالمندان نگار، محیطی امن برای عزیزان شما در تهرانخانه سالمندان نگار، بهترین آسایشگاه برای سالمندان عزیز در تهران

خانه سالمندان نگار با کادری مجرب و حرفه‌ای از پرستاران جوان، محیطی امن و آرام برای سالمندان عزیز فراهم کرده است. این مرکز با در نظر گرفتن امکانات لازم در ارائه هرچه بهتر خدمات می‌کوشد. مرکز نگار در خیابان ستارخان تهران واقع شده است. این مرکز با ایستگاه متروی شادمان حدود 1 کیلومتر (12 دقیقه)، با ایستگاه اتوبوس تندروی توحید(خط 4 بی آر تی تهران، پایانه افشار-ترمینال جنوب) حدود 15 دقیقه و با ایستگاه اتوبوس تندروی بهبودی(خط 1 بی آر تی تهران، چهارراه تهرانپارس-پایانه آزادی) 15 دقیقه فاصله دارد. بنابراین از تمامی نقاط تهران با استفاده از خطوط اتوبوس تندرو و مترو به راحتی به این مرکز دسترسی خواهید داشت. همچنین درصورتی که ترجیح می‌دهید با اتومبیل شخصی تردد کنید، بزرگراه شیخ فضل الله، بزرگراه یادگار امام و چمران مسیرهای اصلی برای رفت و آمد می‌باشند.

خدمات خانه سالمندان نگار

خدمات خانه سالمندان نگار

خانه سالمندان نگار کلیه امکانات لازم را برای ارائه هرچه بهتر خدمات به سالمندان عزیز، فراهم کرده است. کارکنان نگار به صورت 24 ساعته در مرکز حضور دارند و با دریافت آموزش‌های لازم بهترین خدمات را به سالمندان محترم ارائه می‌کنند.

خدمات پزشکی و پرستاری

پزشک سالمند در اکثر روزهای هفته در مرکز حضور دارد، سالمندان را ملاقات می‌کند و در صورت نیاز اقدامات لازم درمانی را به کار می‌گیرد. همچنین پرستاران مرکز خدمات کنترل علائم حیاتی سالمندان (از جمله فشارخون، قند خون و…)، اقدامات مراقبتی (سرم درمانی، توزیع دقیق داروی سالمندان و…) و نظارت بر بهداشت و سلامت سالمندان را به عهده دارند.

خانه نگار برای سالمندانی که از بیماری‌های مختلف رنج می‌برند، امکانات لازم را فراهم کرده است و پرستاران با دریافت آموزش‌های لازم به صورت 24 ساعته از ایشان مراقبت می‌کنند. این مرکز همچنین برای آن دسته از عزیزان سالمند که بعد از مرخصی از بیمارستان به منظور دریافت مراقبت‌های ویژه، خانه سالمندان را برای دوره‌ای موقت انتخاب می‌کنند،‌ برنامه‌ ویژه‌ای در نظر دارد و با ارائه بهترین خدمات سالمند عزیز را در کمترین زمان ممکن به زندگی عادی بازمی‌گرداند.

خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی در خانه سالمندان نگار

خانه سالمندان نگار برای آن دسته از سالمندان عزیز که پس از مرخصی از بیمارستان، آسایشگاه سالمندان را برای دوران ریکاوری انتخاب می‌کنند خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی فراهم می‌کند. این خدمات به سه بخش فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتار درمانی تقسیم‌بندی می‌گردند.

فیزیوتراپی

کارکنان مجموعه نگار به منظور دستیابی به بهترین نتیجه پس از انواع جراحی، با توجه به سابقه پزشکی و شرایط جسمی بیمار برای ایشان برنامه ویژه‌ای در نظر می‌گیرند.

کاردرمانی

در خانه سالمندان نگار، تمارین متنوعی برای تقویت حافظه و قوای جسمانی سالمند در نظر گرفته می‌شود؛ بدین‌ترتیب سالمند قادر خواهد بود بدون نیاز به کمک پرستار برای پوشیدن لباس، مسواک زدن و… اقدام کند.

گفتار درمانی

خدمات مربوط به گفتار درمانی در خانه سالمندان نگار به منظور بازیابی توانایی سالمند در برقراری ارتباط و جلوگیری از بروز اختلالات مربوط به بلع صورت می‌گیرد. کارکنان ما در مجموعه نگار برای سالمندان عزیز برنامه درمانی ویژه‌ای در نظر می‌گیرند و طبق برنامه راهکارهای مناسبی را به ایشان ارائه می‌کنند.

خدمات مراقبتی و بهداشتی خانه سالمندان نگار

خدمات مراقبتی و بهداشتی خانه سالمندان نگار

خانه سالمندان نگار با در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای تاثیرگذار، محیط مناسبی برای سالمندان عزیز در نظر گرفته است. پرستار سالمند به صورت شبانه روزی از ایشان مراقبت می‌کند؛ برای انجام اموری همچون ورزش کردن، ایشان را همراهی می‌کند و با توجه به شرایط جسمی و روحی بیمار، موارد لازم را به پزشک سالمند منتقل می‌کند.

در مرکز نگار برای آن دسته از سالمندانی که دچار سکته مغزی شده‌اند و توانایی لازم را برای انجام امور شخصی ندارند، خدمات ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود. پرستار سالمند به هنگام حمام کردن، دستشویی رفتن، لباس پوشیدن و غذا خوردن به ایشان کمک می‌کند.

تغذیه و رژیم غذایی سالمندان در خانه سالمندان نگار

در خانه سالمندان نگار، رژیم غذایی مخصوص برای سالمندان عزیز در نظر گرفته می‌شود. غذای سالمندان در آشپزخانه مرکز، طبق برنامه غذایی مخصوص و با استفاده از مواد تازه طبخ می‌شود. همچنین متخصص تغذیه با توجه به شرایط سالمند دستورات غذایی لازم را به پرستار ایشان اعلام می‌کند.

خدمات روانشناسی و مددکاری خانه سالمندان نگار

با توجه به اهمیت سلامت روحی سالمندان، پزشک روانشناس سالمند در اکثر روزهای هفته در مرکز نگار حضور داشته و شرایط روحی سالمندان عزیز را تحت نظر دارد. در مرکز نگار، سالمندان عزیز می‌توانند بسته به نظر روانشناس و پرستار از خدمات مشاوره‌ای و مددکاری استفاده کنند. به عنوان مثال آن دسته از سالمندان عزیز که مبتلا به بیماری‌هایی نظیر ام اس یا زخم بستر شده‌اند، با توجه به شرایطی که دارند نیاز به یک مشاوره دارند. مشاوران سالمند در مرکز خانه سالمندان نگار اقدامات لازم را به منظور بهبودی ایشان به کار می‌گیرند.

خدمات تفریحی خانه سالمندان نگار

خانه سالمندان نگار برای برگزاری جشن‌های مختلف از گروه های موسیقی دعوت می‌کند، به منظور برگزاری سفرهای زیارتی و اردوهای تفریحی برنامه‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرد و بدین‌ترتیب محیطی شاد برای سالمندان عزیز فراهم می‌کند.

نشانی و اطلاعات تماس آسایشگاه سالمندان نگار

نشانی: تهران، ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان استوار، جنب بن‌بست اول، پلاک 1

تلفن تماس: 02166512806

نزدیک‌ترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اطراف خانه سالمندان نگار


نزدیک‌ترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اطراف خانه سالمندان نگار

برخی از سالمندان عزیز باید به طور مرتب(یک یا دو بار در هفته) به بیمارستان و مراکز درمانی اطراف مراجعه کنند. به عنوان مثال سالمندان دیالیزی هفته‌ای دوبار برای دیالیز باید به بیمارستان مراجعه کنند. همچنین سالمندانی که به تازگی عمل جراحی داشته‌اند و از بیمارستان مرخص شده‌اند، لازم است تحت نظر پزشک باشند و حداقل هفته ای یکبار به بیمارستان مراجعه کنند. پرستار سالمند در خانه سالمندان نگار، ایشان را به هنگام مراجعه به بیمارستان، درمانگاه و … همراهی می‌کند. برخی از بیمارستان‌ها و مراکز خدمات درمانی اطراف خانه سالمندان نگار در ادامه مطلب آورده شده‌اند:

مجتمع بيمارستاني امام خميني(ره)، يکي از مهم‌ترین مراکز درماني تهران می‌باشد که علاوه بر بخش‌های جراحی، بخش‌های داخلی و بخش‌های مراقبت ویژه مجهز به مرکز تصويربرداري پزشکي، مرکز پزشکي هسته‏ اي و مراکز متعدد تحقيقاتي می‌باشد. این مرکز در انتهای بلوار کشاورز، خیابان دکتر قریب واقع شده است.

آدرس: تهران، انتهای بلوار کشاورز، خیابان دکتر قریب؛ مجتمع بیمارستان امام خمینی

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهریار یکی دیگر از بیمارستان‌های تهران می‌باشد که در بخش‌های مختلف درمانی نظیر انواع جراحی‌ها، مراقبت‌های ویژه، بخش اورژانس و تصویربرداری خدمات مختلفی به بیماران ارائه می‌کند.

آدرس: تهران ، خیابان آذربایجان ، نبش خیابان کارون ، بیمارستان شهریار

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی آزادی نیز یکی از بیمارستان‌های مجهز در تهران می‌باشد که در بخش‌های مختلف داخلی، مغز و اعصاب، ارتوپدی، اورولوژی و... خدمات متنوعی به مراجعین ارائه می‌کند.

آدرس: تهران، خیابان آزادی، خیابان میمنت، بیمارستان آزادی

نزدیک‌ترین درمانگاه‌های اطراف خانه سالمندان نگار


تهران، خیابان آزادی، ابتدای خیابان بهبودی، کوچه اردوخانی، پ 4

تهران، خیابان ستارخان، خیابان بهبودی، بعد از چهارراه صالحیان

تهران ، خیابان ستارخان ، بعد از تهران ویلا ، کوچه دهقان ، پلاک 8

نزدیک‌ترین داروخانه‌های اطراف خانه سالمندان نگار


نشانی: ستارخان، خیابان شادمان، خیابان ابوترابی

نشانی: ستارخان، خیابان شادمهر

ستارخان، خیابان بهبودی، کوچه حمید

نزدیک‌ترین آزمایشگاه‌های اطراف خانه سالمندان نگار


تهران، ستارخان، شادمهر، نبش خوشرو، پلاک 72، واحد 2

تهران، انتهای خیابان شادمان، خیابان تیموری، واحد 31

تهران، خیابان ستارخان، سه راه تهران ویلا ، پلاک 412

نزدیک‌ترین مراکز رادیولوژی اطراف خانه سالمندان نگار


تهران، ستارخان،  نبش خیابان نیایش، پلاک 275

تهران، ستارخان، ضلع جنوب غربی پل ستارخان، پلاک 594

تهران، ستارخان، روبروی برق الستوم، پلاک 770

نزدیک‌ترین پارکینگ‌های اطراف خانه سالمندان نگار


تهران، ستارخان، خیابان شادمهر، نرسيده به مترو

تهران، خیابان ستارخان، خیابان شقایق، کوچه یکم

تهران، ستارخان، خیابان صحرایی، خیابان دستبند غربی، بین سعید دوم و میدان صحرایی

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از مناطق مختلف شرق تهران


دسترسی به مرکز سالمندان نگار از مناطق مختلف شرق تهران

شهروندان تهرانی که در مناطق چهار، هفت، هشت و یا سیزده تهران سکونت دارند، به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از طریق مسیرهای زیر می‌توانند اقدام کنند:

دسترسی به مرکز سالمند نگار از محله مجیدیه

از طریق خطوط اتوبوس تندرو: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از محله مجیدیه، می‌توانید از خط 5 اتوبوس تندرو(پایانه علم و صنعت – پایانه بیهقی)، ایستگاه اثنی عشری سوار اتوبوس شوید و سپس از طریق خط 1 اتوبوس تندرو(چهارراه تهرانپارس- پایانه آزادی) به سمت غرب حرکت کرده و در ایستگاه بهبودی پیاده شوید. ایستگاه اتوبوس بهبودی تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق مترو: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از محله مجیدیه با استفاده از مترو، می‌توانید از طریق خط 3 مترو، قائم-آزادگان(ایستگاه شهید صیاد شیرازی) سوار مترو شوید. سپس ایستگاه تئاتر شهر خط عوض کنید و وارد خط 4 مترو، شهید کلاهدوز- ارم سبز شوید و در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. ایستگاه شادمان 10 دقیقه با مرکز سالمندان نگار فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از محله مجیدیه، باید از مجیدیه سوار تاکسی ‌های سیدخندان شوید، سپس سوار تاکسی‌های آزادی شوید و سر شادمان از تاکسی پیاده شوید.

دسترسی به مرکز سالمند نگار از منطقه تهرانپارس

از طریق خطوط اتوبوس تندرو: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از تهرانپارس، می‌توانید از طریق خط 1 اتوبوس تندرو، مسیر چهارراه تهرانپارس-پایانه آزادی سوار اتوبوس شوید و در ایستگاه بهبودی از اتوبوس پیاده شوید. ایستگاه اتوبوس بهبودی تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق مترو: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از تهرانپارس با استفاده از مترو می‌توانید از طریق خط 2 متروی تهران، خط فرهنگسرا-صادقیه وارد مترو شوید و در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. ایستگاه شادمان 10 دقیقه با مرکز سالمندان نگار فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از تهرانپارس، می‌توانید سوار تاکسی‌های سیدخندان شوید. سپس سوار تاکسی‌های آزادی شوید و سر شادمان از تاکسی پیاده شوید.

دسترسی به مرکز سالمند نگار از میدان امام حسین

از طریق خطوط اتوبوس تندرو: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از میدان امام حسین، می‌توانید از طریق خط 1 اتوبوس تندرو، مسیر چهارراه تهرانپارس-پایانه آزادی در ایستگاه امام حسین سوار اتوبوس شوید و در ایستگاه بهبودی از اتوبوس پیاده شوید. ایستگاه اتوبوس بهبودی تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق مترو: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از میدان امام حسین با استفاده از مترو می‌توانید از طریق خط 2 متروی تهران، خط فرهنگسرا-صادقیه در ایستگاه امام حسین وارد مترو شوید و در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. ایستگاه شادمان 10 دقیقه با مرکز سالمندان نگار فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از میدان امام حسین، می‌توانید سوار تاکسی‌های آزادی شوید و سر شادمان از تاکسی پیاده شوید.

دسترسی به مرکز سالمند نگار از رسالت

دسترسی به مرکز سالمند نگار از رسالت

از طریق خطوط اتوبوس تندرو: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از میدان رسالت، می‌توانید از خط 9 اتوبوس تندرو(پایانه لاله- پایانه جوانمرد)، ایستگاه رسالت سوار اتوبوس شوید، و سپس از طریق خط 1 اتوبوس تندرو(چهارراه تهرانپارس- پایانه آزادی) به سمت غرب حرکت کرده و در ایستگاه بهبودی پیاده شوید. ایستگاه اتوبوس بهبودی تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق مترو: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از میدان رسالت با استفاده از مترو می‌توانید از طریق خط 2 متروی تهران، خط فرهنگسرا-صادقیه در ایستگاه سرسبز یا فدک وارد مترو شوید و در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. ایستگاه شادمان 10 دقیقه با مرکز سالمندان نگار فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از میدان رسالت، می‌توانید سوار تاکسی‌های آزادی شوید و سر شادمان از تاکسی پیاده شوید.

دسترسی به مرکز سالمند نگار از منطقه نارمک و دلاوران

از طریق خطوط اتوبوس تندرو: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از دلاوران و نارمک، می‌توانید از خط 9 اتوبوس تندرو(پایانه لاله- پایانه جوانمرد)، ایستگاه دماوند سوار اتوبوس شوید، و سپس از طریق خط 1 اتوبوس تندرو(چهارراه تهرانپارس- پایانه آزادی) به سمت غرب حرکت کرده و در ایستگاه بهبودی پیاده شوید. ایستگاه اتوبوس بهبودی تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق مترو: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از منطقه دلاوران با استفاده از مترو می‌توانید از طریق خط 2 متروی تهران، خط فرهنگسرا-صادقیه در ایستگاه دانشگاه علم و صنعت وارد مترو شوید و در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. ایستگاه شادمان 10 دقیقه با مرکز سالمندان نگار فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از مناطق نارمک و دلاوران، می‌توانید سوار تاکسی‌های سید خندان شده و در آنجا سوار تاکسی‌های آزادی شوید و سر خیابان شادمان از تاکسی پیاده شوید.

انتخاب بهترین خانه سالمندان در شرق تهران


به منظور انتخاب بهترین خانه سالمندان در مناطق چهار، هفت، هشت و سیزده تهران، فاکتورهای متعددی را باید در نظر بگیرید. با توجه به اینکه نیازهای سالمندان عزیز و مشکلاتی که ایشان دارند متفاوت است، قبل از هرچیزی باید بدانید برای مراقبت و پرستاری از سالمند عزیزتان چه اولویت‌هایی را در نظر دارید؟ برخی از مراقبت‌هایی که سالمندان نیاز دارند عبارتند از:

  • پانسمان و مراقبت از زخم پس از جراحی
  • تزریق داروهای داخل وریدی و نظارت بر آن
  • مراقبت‌های مربوط به بی‌اختیاری ادرار در سالمند و استفاده از کاتتر
  • کنترل دیابت
  • کنترل علائم حیاتی سالمند

به عنوان مثال به منظور مراقبت از سالمند دیابتی، رژیم غذایی و کنترل قند خون ایشان اهمیت بسیاری دارد؛ این درحالیست که  سالمند مبتلا به آلزایمر به مراقبت‌های دیگری نظیر تحت نظر داشتن شخص به هنگام انجام فعالیت‌های روزانه و مراقبت به هنگام مصرف داروها، نیاز دارد. بسته به اینکه شرایط روحی و جسمی شخص سالمند چگونه است، می‌توان معیارهای مختلفی را برای انتخاب بهترین خانه سالمندان در شرق تهران در نظر گرفت. در ادامه مطلب مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب خانه سالمندان در شرق تهران آورده شده است.

پرستار و بهیار مجرب و مسئولیت‌پذیر

پرستار و بهیار مجرب و مسئولیت‌پذیر

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب بهترین خانه سالمندان، پرستار سالمند می‌باشد. شخص سالمند به پرستاری مجرب، مسئولیت‌پذیر، دلسوز و مهربان نیاز دارد. قبل از انتخاب بهترین خانه سالمندان بهتر است در مورد پرستاران مرکز تحقیقات کاملی داشته باشید. نحوه برخورد پرستار با سالمند عزیز چگونه است؟ آیا پرستار سالمند در خصوص مراقبت از سالمند بیمار آموزش‌های لازم را دریافت کرده است؟ نسبت پرستاران به سالمندان در مرکز چگونه است؟(درصورتی که تعداد پرستاران کافی نباشد‌، ایشان زمان لازم را برای مراقبت از سالمند ندارند و کیفیت مراقبت پایین می‌آید.)

پرستاران نگار با دریافت آموزش‌های لازم در خصوص نگهداری و مراقبت از سالمندان عزیز، به صورت 24 ساعته در مرکز حضور دارند و برای انجام امور مختلف به ایشان کمک می‌کنند.

به هنگام انتخاب بهترین خانه سالمندان در تهران باید موقعیت مکانی مرکز را نیز در نظر داشته باشید. بسیار مهم است که خانه سالمندان به مناطق مختلف دسترسی خوبی داشته باشد. بدین‌ترتیب هر زمانی که بخواهید سالمند عزیزتان را ببینید و یا در صورت بروز مشکل برای ایشان، ظرف مدت 20 دقیقه می‌توانید خودتان را به آنجا برسانید. خانه سالمندان نگار واقع در خیابان ستارخان تهران، با توجه به نزدیکی به ایستگاه مترو شادمان و قرارگیری در مسیر خط 1 چهارراه تهرانپارس پایانه آزادی، گزینه مناسبی برای شهروندان مناطق شرق تهران می‌باشد.

خدمات ویژه مراکز خانه‌ سالمندان

خدمات ویژه مراکز خانه‌ سالمندان

فارغ از اینکه سالمند چه مشکلاتی دارد و به چه مراقبت‌هایی نیاز دارد، آسایشگاه سالمندان محیطی است که باید تمامی نیازهای سالمندان را برطرف کند. بهترین مراکز مراقبت و پرستاری از سالمندان عزیز در تمامی ایام هفته به صورت 24 ساعته از سالمندان عزیز مراقبت می‌کنند. خانه سالمندان نگار برای آن دسته از سالمندان عزیزی که از بیماری‌هایی نظیر دمانس، دیابت و یا ام اس رنج می‌برند مراقبت‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرد. به عنوان مثال سالمندانی که دچار زخم بستر شده‌اند به مراقبت‌های ویژه‌ای نیاز دارند. برای این دسته از عزیزان پانسمان‌های ویژه، ماساژ موضعی و در صورت نیاز حمام کردن روی تخت در نظر گرفته می‌شود.

مراقبت و پرستاری از سالمند مبتلا به ام اس

سالمندان مبتلا به ام اس در خانه سالمندان به مراقبت‌های ویژه‌ای نیاز دارند. این افراد به دلیل ضعف عضلانی، مشکلات تعادلی، تغییر در بینایی و سایر اختلالات مربوط به این بیماری به مراقبت شبانه‌روزی نیاز دارند. خانه سالمندان نگار تمهیدات لازم را برای مراقبت از سالمندان مبتلا به ام اس در نظر می‌گیرند. همچنین پرستار سالمند به صورت 24 ساعته از ایشان مراقبت می‌کند و اقدامات لازم را به منظور جلوگیری از پیشرفت بیماری در این افراد انجام می‌دهد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله مراقبت و پرستاری از سالمند مبتلا به ام اس در خانه سالمندان را مطالعه کنید.

مراقبت و پرستاری از سالمند مبتلا به سرطان

یکی دیگر از خدمات مرکز خانه سالمندان نگار، مراقبت و پرستاری از سالمندان مبتلا به سرطان می‌باشد. این مرکز امکانات لازم را برای نگهداری از سالمندان مبتلا به سرطان فراهم کرده‌ است. همچنین پرستار سالمند با دریافت آموزش‌های لازم و طبق دستورات پزشک در اموری همچون مصرف داروها، انجام فعالیت‌های روزانه، شرکت در جلسات فیزیوتراپی و … به ایشان کمک می‌کند.

مراقبت و پرستاری از سالمند بعد از سکته مغزی

خانه سالمندان نگار امکانات لازم نظیر تخت بیمارستانی و ویلچر را نیز برای سالمندان مبتلا به سکته مغزی در نظر گرفته است. همچنین اغلب سالمندان بعد از سکته مغزی برای انجام امور شخصی به یک پرستار دلسوز و کاربلد نیاز دارند. پرستار مسئولیت‌پذیر و مجرب با آگاهی کامل نسبت به بیماری و نیازهای بیمار، در انجام امور شخصی به ایشان کمک می‌کند و با انجام اقدامات لازم از بروز سکته دوم پیشگیری می‌کند. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر مقاله مراقبت و نگهداری از سالمند بعد از سکته مغزی را مطالعه کنید.

مراقبت و پرستاری از سالمند مبتلا به زخم بستر

از دیگر خدمات خانه سالمندا نگار می‌توان به مراقبت و پرستاری از سالمندان مبتلا به زخم بستر اشاره کرد. سالمندانی که قادر به حرکت نیستند در معرض خطر ابتلا به زخم بستر می‌باشند. در خانه سالمندان نگار برای سالمندانی که دچار زخم بستر می‌شوند، مراقبت‌های ویژه‌ای(پانسمان‌های ویژه و…) در نظر گرفته می‌شود. سالمند مبتلا به زخم بستر بیش از هر چیز به یک پرستار دلسوز و مجرب نیاز دارد تا با بکارگیری اقدامات لازم از پیشرفت این مشکل جلوگیری کند. پرستار سالمند در خانه سالمندان با آگاهی از مراحل مختلف زخم بستر، اقدامات لازم به منظور بهبود ناحیه مورد نظر را انجام می‌دهد. همچنین پرستار سالمند با تغییر پوزیشن در سالمندان، ماساژ‌های موضعی و کمک به ایشان برای جابجا شدن روی تخت از بروز زخم بستر جلوگیری می‌کند.

مراقبت و پرستاری از سالمند مبتلا به دیابت

سالمندان مبتلا به دیابت در خانه سالمندان به مراقبت‌هایی ویژه‌ای نیاز دارند. در خانه سالمندان نگار رژیم غذایی مخصوص برای ایشان در نظر گرفته می‌شود و فعالیت‌هایی نظیر پیاده‌روی و ورزش در برنامه روزانه این عزیزان گنجانده می‌شود. همچنین با توجه به اهمیت کنترل قند خون سالمند، پرستار سالمند در ساعات معینی قند بیمار را کنترل می‌کند و موارد لازم را به پزشک بیمار اعلام می‌کند تا در صورت نیاز برای ایشان انسولین تجویز کنند. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر، لطفا مقاله مراقبت و پرستاری از سالمند مبتلا به دیابت را مطالعه کنید.

مطالب مرتبط

تماس با ما
×مشاوره در واتساپ