بهترین خانه سالمندان و مرکز پرستاری شمال تهران(مناطق 1، 2 ،3 و4)

بهترین خانه سالمندان و مرکز پرستاری شمال تهران(مناطق 1، 2 ،3 و4)

درصورتی که قصد دارید برای انتخاب بهترین خانه سالمندان و مرکز پرستاری در شمال تهران اقدام کنید، باید فاکتورهایی نظیر امکانات و خدمات خانه سالمندان، میزان رسیدگی به سالمندان عزیز، نحوه برخورد کارکنان و هزینه‌ها را در نظر بگیرید. بسته به اولویت‌هایی که مد نظر دارید، می‌توانید مناسب‌ترین گزینه را برای سالمند عزیزتان انتخاب کنید. به عنوان مثال برای سالمندان سالم که بیماری خاصی ندارند، امکانات آسایشگاه نظیر استخر، سونا و فضای باز برای پیاده‌روی اولویت بالایی دارند. همچنین این افراد ترجیح می‌دهند در دورهمی‌ها شرکت کنند و با سالمندان دیگر معاشرت داشته باشند. این درحالی است که برای سالمندانی که دچار زخم بستر شده‌اند و یا از بیماری رنج می‌برند، وجود پرستاری دلسوز و کاربلد برای آنها اهمیت بیشتری دارد. بنابراین با توجه به نیاز سالمند و اولویت‌هایی که ایشان دارند، می‌توانید در مورد آسایشگاه‌های مختلف تهران تحقیقات لازم را انجام داده و بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

خانه سالمندان نگار، محیطی امن و آرام برای سالمندان عزیز در تهران


خانه سالمندان نگار، بهترین آسایشگاه برای سالمندان عزیز در تهرانسالمندان نگار، محیطی امن و آرام برای سالمندان عزیز در تهران min

یکی از بهترین مراکز خانه سالمندان در شهر تهران، خانه سالمندان نگار می‌باشد که با ارائه بهترین خدمات در حوزه مراقبت و پرستاری از سالمندان عزیز، محیطی آرام و امن برای ایشان فراهم می‌کند.

خدمات خانه سالمندان نگار

خدمات خانه سالمندان نگار

خانه سالمندان نگار، خدمات متنوعی به ساکنین ارائه می‌کند. این مرکز مجهز به واحد فیزیوتراپی، گفتار درمانی و مرکز مشاوره است و بسته به نیاز سالمندان عزیز، مراقبت‌های لازم برای ایشان در نظر گرفته می‌شود. برخی از خدمات این مرکز عبارتند از:

خدمات پزشکی و پرستاری در خانه سالمندان نگار

خدمات پزشکی و پرستاری در خانه سالمندان نگار

در خانه سالمندان نگار، پزشک مخصوص سالمند به طور منظم سالمندان عزیز را ویزیت کرده و وضعیت جسمی ایشان را تحت نظر دارد. همچنین برای آن دسته از سالمندان که از بیماری‌های مختلف نظیر دیابت و یا ام اس رنج می‌برند، مراقبت‌های ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

خانه سالمندان نگار در دوره‌های کوتاه مدت و بلند مدت پذیرای سالمندان عزیز می‌باشد. این مرکز برای آن دسته از سالمندان که پس از مرخصی از بیمارستان به مراقبت نیاز دارند و به تنهایی از پس کارهایشان بر نمی‌آیند، گزینه مناسبی است. برخی از مراقبت‌هایی که در خانه سالمندان نگار برای سالمند بعد از جراحی و یا مرخصی از بیمارستان در نظر گرفته می‌شود، عبارتند از:

 • انواع تزریقات
 • درمان انواع زخم
 • مدیریت بیماری‌های عفونی
 • توانبخشی و فیزیوتراپی

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر مقاله مراقبت و پرستاری از سالمند بعد از جراحی در خانه سالمندان را مطالعه کنید.

خدمات مراقبتی و بهداشتی خانه سالمندان نگار

خدمات مراقبتی و بهداشتی خانه سالمندان نگار

پرستاران و بهیاران مسئولیت‌پذیر خانه سالمندان نگار، به صورت 24 ساعته در مرکز حضور دارند و تمامی اقدامات لازم را به منظور نگهداری و مراقبت از سالمندان عزیز به کار می‌گیرند. برخی از وظایف پرستاران و بهیاران در خانه سالمندان نگار عبارتند از:

 • کمک به سالمند برای انجام اموری نظیر لباس پوشیدن، غذا خوردن و حمام کردن
 • مصرف داروها در ساعات مقرر
 • کنترل علائم حیاتی سالمند به طور روزانه(فشار خون، قند خون و …)
 • همراهی سالمند به هنگام ورزش کردن و پیاده‌روی

خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی خانه سالمندان نگار

اکثر سالمندان عزیز به منظور بازیابی توانایی برای انجام امور شخصی و فعالیت‌های روزانه به فیزیوتراپی نیاز دارند. در خانه سالمندان نگار واحدهای ویژه‌ای برای فیزیوتراپی، کار درمانی و گفتاردرمانی در نظر گرفته‌ شده است و بسته به نظر فیزیوتراپیست، سالمندان عزیز می‌توانند از خدمات این واحدها استفاده کنند.

تغذیه و رژیم غذایی سالمندان در خانه سالمندان نگار

در خانه سالمندان نگار، رژیم غذایی مخصوص برای سالمندان عزیز در نظر گرفته می‌شود. غذای سالمندان در آشپزخانه مرکز و طبق برنامه غذایی مخصوص طبخ می‌شود. همچنین متخصص تغذیه با توجه به شرایط سالمند دستورات غذایی لازم را به پرستار ایشان اعلام می‌کند. به عنوان مثال برای سالمند مبتلا به دیابت، غذاهایی که قند دارند ممنوع است و در عوض در برنامه غذایی ایشان سبزیجات و انواع دمنوش‌های گیاهی جایگزین می‌گردد.

تجهیزات پزشکی مورد نیاز در خانه سالمندان نگار

تجهیزات پزشکی مورد نیاز در خانه سالمندان نگار

برخی از سالمندان عزیز با توجه به مشکلاتی که دارند، برای راه رفتن به واکر و ویلچر نیاز دارند. همچنین برخی از این افراد به تخت‌های بیمارستانی نیاز دارند. در خانه سالمندان نگار تجهیزات لازم برای این دسته از افراد در نظر گرفته شده است. برخی از این تجهیزات عبارتند از:

 • تجهیزات تامین اکسیژن خانگی
 • تخت بیمارستانی
 • واکر
 • ویلچر

خدمات روانشناسی و مددکاری خانه سالمندان نگار

روانشناس سالمند در خانه سالمندان نگار به صورت هفتگی ایشان را ملاقات می‌کند و شرایط روحی ایشان را تحت نظر دارد. همچنین سالمندان عزیز می‌توانند بسته به نظر روانشناس و پرستار از خدمات مشاوره‌ای و مددکاری استفاده کنند. به عنوان مثال آن دسته از سالمندان عزیز که بعد از آمدن به خانه سالمندان دچار افسردگی و انزوا می‌شوند، تحت نظر کادر مشاوران مرکز قرار می‌گیرند و بسته به شرایط ایشان اقدامات لازم جهت بهبودی ایشان صورت می‌گیرد.

خدمات تفریحی خانه سالمندان نگار

خانه سالمندان نگار برای برگزاری جشن‌های مختلف از گروه های موسیقی دعوت می‌کند، به منظور برگزاری سفرهای زیارتی و اردوهای تفریحی برنامه‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرد و بدین‌ترتیب محیطی شاد برای سالمندان عزیز فراهم می‌کند.

نشانی و اطلاعات تماس آسایشگاه سالمندان نگار

نشانی: تهران، ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان استوار، جنب بن‌بست اول، پلاک 1

تلفن تماس: 02166512806

نزدیک‌ترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اطراف خانه سالمندان نگار محدوده شمال تهران


نزدیک‌ترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اطراف خانه سالمندان نگار محدوده شمال تهران

سالمندان عزیزی که بعد از عمل جراحی خانه سالمندان را برای دوران بهبودی خود انتخاب می‌کنند، به طور منظم باید به بیمارستان مراجعه کنند.  همچنین سالمندانی که به تازگی دچار شکستگی لگن شده‌اند، باید تا بهبودی کامل تحت نظر پزشک متخصص باشند. بنابراین به هنگام انتخاب بهترین خانه سالمندان در تهران باید میزان مسافت تا بیمارستان‌های مختلف را در نظر داشته باشید. در خانه سالمندان نگار پرستار سالمند، بیمار را به هنگام مراجعه به بیمارستان همراهی می‌کند. برخی از بیمارستان‌ها و مراکز خدمات درمانی اطراف خانه سالمندان نگار در ادامه مطلب آورده شده‌اند:

مجتمع بيمارستاني امام خميني(ره)، يکي از مهم‌ترین مراکز درماني تهران می‌باشد که علاوه بر بخش‌های جراحی، بخش‌های داخلی و بخش‌های مراقبت ویژه مجهز به مرکز تصويربرداري پزشکي، مرکز پزشکي هسته‏ اي و مراکز متعدد تحقيقاتي می‌باشد. این مرکز در انتهای بلوار کشاورز، خیابان دکتر قریب واقع شده است.

بیمارستان پیامبران در زمینه‌های مختلف جراحی ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی، ارولوژی، داخلی، غدد، گوارش، ریه، کلیه، روماتولوژی، خون و هماتولوژی، مغز و اعصاب، عفونی، اعصاب و روان، و... خدمات متنوعی به مراجعین ارائه می‌کنند.

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت ا... کاشانی، بلوار اباذر، بیمارستان فوق تخصصی پیامبران

بیمارستان دکتر شریعتی یکی از معتبرترین مراکز درمانی، تحقیقاتی و آموزشی کشور است. این مرکز شامل درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی شهید داستانی، کلینیک ویژه و درمانگاه خون می‌باشد که خدمات متنوعی در تمامی زمینه‌های پزشکی به مراجعین ارائه می‌کنند.

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، جلال آل احمد، بیمارستان شریعتی

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد، متعلق به سازمان تامین اجتماعی، دارای بخش‌های متعدد تخصصی نظیر ICU، ارتوپدی، فوق تخصصی داخلی، آنژیوگرافی، فوق تخصصی کلیه، گوش و حلق و بینی  و ... می‌باشد.

آدرس: تهران، بزرگراه همت، جنب برج میلاد

بیمارستان آتیه تهران در بخش‌های بستری ویژه نظیر ICU، بخش‌های درمانی سرپایی نظیر دیالیز و پاراکلینیک‌ها و بخش‌های تشخیصی نظیر آندوسکوپی و رادیولوژی خدمات متنوعی به بیماران ارائه می‌کند.

آدرس: شهرک قدس (غرب)، بلوار فرحزادی، تقاطع شهید دادمان

بیمارستان خصوص تخصصی و فوق تخصصی عرفان خدمات درمانی متنوعی در بخش‌های ارتوپدی، ارولوژی، مراقبت‌های ویژه و بیماری‌های داخلی به بیماران ارائه می‌کند.

آدرس: سعادت آباد، بین چهارراه سرو و بلوار شهرداری، خیابان شهید ریاضی بخشایش، بیمارستان عرفان

نزدیک‌ترین درمانگاه‌های اطراف خانه سالمندان نگار


تهران، خیابان آزادی، ابتدای خیابان بهبودی، کوچه اردوخانی، پ 4

تهران، خیابان ستارخان، خیابان بهبودی، بعد از چهارراه صالحیان

تهران ، خیابان ستارخان ، بعد از تهران ویلا ، کوچه دهقان ، پلاک 8

نزدیک‌ترین داروخانه‌های اطراف خانه سالمندان نگار


نشانی: ستارخان، خیابان شادمان، خیابان ابوترابی

نشانی: ستارخان، خیابان شادمهر

ستارخان، خیابان بهبودی، کوچه حمید

نزدیک‌ترین آزمایشگاه‌های اطراف خانه سالمندان نگار


تهران، ستارخان، شادمهر، نبش خوشرو، پلاک 72، واحد 2

تهران، انتهای خیابان شادمان، خیابان تیموری، واحد 31

تهران، خیابان ستارخان، سه راه تهران ویلا ، پلاک 412

نزدیک‌ترین مراکز رادیولوژی اطراف خانه سالمندان نگار


تهران، ستارخان،  نبش خیابان نیایش، پلاک 275

تهران، ستارخان، ضلع جنوب غربی پل ستارخان، پلاک 594

تهران، ستارخان، روبروی برق الستوم، پلاک 770

نزدیک‌ترین پارکینگ‌های اطراف خانه سالمندان نگار


تهران، ستارخان، خیابان شادمهر، نرسيده به مترو

تهران، خیابان ستارخان، خیابان شقایق، کوچه یکم

تهران، ستارخان، خیابان صحرایی، خیابان دستبند غربی، بین سعید دوم و میدان صحرایی

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از مناطق مختلف شمال تهران


دسترسی به مرکز سالمندان نگار از مناطق مختلف شمال تهران

شهروندان تهرانی که در مناطق یک، دو، سه و یا چهار تهران سکونت دارند، به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از طریق مسیرهای زیر می‌توانند اقدام کنند:

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از شهرک غرب

از طریق مترو: به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از شهرک غرب می‌توانید از طریق خط 7 متروی تهران، ایستگاه میدان صنعت، وارد مترو شوید و در ایستگاه توحید خط عوض کنید و وارد خط 4 شوید. سپس در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. ایستگاه مترو شادمان تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: درصورتی که قصد دارید با استفاده از تاکسی رفت و آمد کنید، می‌توانید از میدان صنعت سوار تاکسی‌های آزادی شوید و سر شادمان از تاکسی پیاده شوید. از تقاطع شادمان-آزادی تا خانه سالمندان نگار حدود 10 دقیقه باید پیاده‌روی کنید.

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از پاسداران

از طریق مترو: به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از پاسداران می‌توانید از طریق خط 3 متروی تهران، ایستگاه هروی یا خواجه عبدالله، وارد مترو شوید و در ایستگاه تئاتر شهر خط عوض کنید و وارد خط 4 شوید. سپس در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. ایستگاه مترو شادمان تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: درصورتیکه قصد دارید با استفاده از تاکسی رفت و آمد کنید، می‌توانید تقاطع عمت-شریعتی سوار تاکسی‌های آزادی شوید و سر شادمان از تاکسی پیاده شوید. از تقاطع شادمان-آزادی تا خانه سالمندان نگار حدود 10 دقیقه باید پیاده‌روی کنید.

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از تجریش

از طریق خطوط اتوبوس تندرو: به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از تجریش با استفاده از خطوط اتوبوس تندرو، می‌توانید از طریق خط 7 (پایانه تجریش-پایانه معین) در اولین ایستگاه سوار اتوبوس شوید و در ایستگاه چهارراه ولیعصر از اتوبوس پیاده شوید. سپس وارد خط 1(چهارراه تهرانپارس- پایانه آزادی) شده و ایستگاه بهبودی از اتوبوس پیاده شوید. ایستگاه اتوبوس بهبودی تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق مترو: به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از تجریش می‌توانید از طریق خط 1 متروی تهران، ایستگاه تجریش، وارد مترو شوید و در ایستگاه دروازه دولت خط عوض کنید و وارد خط 4 شوید. سپس در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. ایستگاه مترو شادمان تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: درصورتیکه قصد دارید با استفاده از تاکسی رفت و آمد کنید، می‌توانید در میدان تجریش سوار تاکسی‌های آزادی شوید و تقاطع شادمان از تاکسی پیاده شوید. از سر شادمان تا خانه سالمندان نگار حدودا 10 دقیقه فاصله دارد.

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از سعادت آباد

از طریق خطوط اتوبوس تندرو: به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از سعادت آباد با استفاده از خطوط اتوبوس تندرو، می‌توانید از طریق خط 4 (پایانه افشار-ترمینال جنوب) در ایستگاه پل مدیریت سوار اتوبوس شوید و در ایستگاه آزادی از اتوبوس پیاده شوید. سپس وارد خط 1(چهارراه تهرانپارس- پایانه آزادی) شده و ایستگاه بهبودی از اتوبوس پیاده شوید. ایستگاه اتوبوس بهبودی تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق مترو: به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از سعادت آباد باید ابتدا با تاکسی تا میدان صنعت بیایید. سپس می‌توانید از طریق خط 7 متروی تهران، ایستگاه میدان صنعت، وارد مترو شوید و در ایستگاه توحید خط عوض کنید و وارد خط 4 شوید. سپس در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. ایستگاه مترو شادمان تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: درصورتیکه قصد دارید با استفاده از تاکسی رفت و آمد کنید، می‌توانید از میدان کاج سوار تاکسی‌های آزادی شوید و سر شادمان از تاکسی پیاده شوید. از تقاطع شادمان-آزادی تا خانه سالمندان نگار حدود 10 دقیقه باید پیاده‌روی کنید.

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از ولنجک

از طریق خطوط اتوبوس تندرو: به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از ولنجک با استفاده از خطوط اتوبوس تندرو، می‌توانید از طریق خط 4 (پایانه افشار-ترمینال جنوب) در ایستگاه نمایشگاه سوار اتوبوس شوید و در ایستگاه آزادی از اتوبوس پیاده شوید. سپس وارد خط 1(چهارراه تهرانپارس-پایانه آزادی) شده و ایستگاه بهبودی از اتوبوس پیاده شوید. ایستگاه اتوبوس بهبودی تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق مترو: به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از ولنجک باید ابتدا با تاکسی تا میدان تجریش بروید. سپس می‌توانید از طریق خط 1 متروی تهران، ایستگاه تجریش، وارد مترو شوید و در ایستگاه دروازه دولت خط عوض کنید و وارد خط 4 شوید. سپس در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. ایستگاه مترو شادمان تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: درصورتی که قصد دارید با استفاده از تاکسی رفت و آمد کنید، می‌توانید در بزرگراه چمران سوار تاکسی شوید و تقاطع آزادی از تاکسی پیاده شوید. سپس سوار تاکسی‌های خیابان آزادی شوید و سر شادمان پیاده شوید.

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از قیطریه

از طریق مترو: به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از قیطریه می‌توانید از طریق خط 1 متروی تهران، ایستگاه قیطریه، وارد مترو شوید و در ایستگاه دروازه دولت خط عوض کنید و وارد خط 4 شوید. سپس در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. ایستگاه مترو شادمان تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: درصورتیکه قصد دارید با استفاده از تاکسی رفت و آمد کنید، باید ابتدا با تاکسی تا تجریش بروید. سپس می‌توانید در میدان تجریش سوار تاکسی‌های آزادی شوید و تقاطع شادمان از تاکسی پیاده شوید. از سر شادمان تا خانه سالمندان نگار حدودا 10 دقیقه فاصله دارد.

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از پارک وی

از طریق خطوط اتوبوس تندرو: به منظور دسترسی به مرکز سالمندان نگار از پارک وی با استفاده از خطوط اتوبوس تندرو، می‌توانید از طریق خط 4 (پایانه افشار-ترمینال جنوب) در ایستگاه پارک وی سوار اتوبوس شوید و در ایستگاه آزادی از اتوبوس پیاده شوید. سپس وارد خط 1(چهارراه تهرانپارس- پایانه آزادی) شده و ایستگاه بهبودی از اتوبوس پیاده شوید. ایستگاه اتوبوس بهبودی تا مرکز سالمندان نگار 10 دقیقه فاصله دارد.

از طریق خطوط تاکسیرانی: درصورتیکه قصد دارید با استفاده از تاکسی رفت و آمد کنید، می‌توانید در بزرگراه چمران سوار تاکسی شوید و تقاطع آزادی از تاکسی پیاده شوید. سپس سوار تاکسی‌های خیابان آزادی شوید و سر شادمان پیاده شوید.

انتخاب بهترین خانه سالمندان در شمال تهران


انتخاب بهترین خانه سالمندان در شمال تهران

درصورتی که در یکی از مناطق شمال تهران نظیر تجریش، فرشته، زعفرانیه، فرمانیه، اندرزگو، ولنجک، جردن، محمودیه، قیطریه، سعادت آباد و یا نیاوران سکونت دارید، به منظور انتخاب بهترین خانه سالمندان برای عزیزانتان باید موارد زیر را در نظر داشته باشید.

مساحت و موقعیت مکانی خانه سالمندان

مساحت و موقعیت مکانی خانه سالمندان

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب خانه سالمندان، محله‌ای است که خانه سالمندان در آن واقع شده است. بسیار مهم است که خانه سالمندان به مناطق مختلف دسترسی خوبی داشته باشد. بدین‌ترتیب هر زمانی که بخواهید سالمند عزیزتان را ببینید و یا در صورت بروز مشکل برای ایشان، ظرف مدت 20 دقیقه می‌توانید خودتان را به آنجا برسانید. به عنوان مثال درصورتی که در محله ولنجک تهران زندگی می‌کنید، از طریق بزرگراه چمران به راحتی می‌توانید ظرف مدت 20 دقیقه خودتان را به خانه سالمندان نگار برسانید.

وسعت خانه سالمندان نیز یکی از مواردی است که باید در نظر داشته باشید. به عنوان مثاله درصورتیکه شخص سالمند به لحاظ شخصیتی برونگراست و ترجیح می‌دهد در اجتماع باشد، باید مرکزی را انتخاب کنید که فضاهایی را برای دورهمی‌های سالمندان در ساعات روز در نظر گرفته باشند. فضایی مخصوص پیاده‌روی داشته باشند و برنامه‌ای ترتیب دهند تا سالمندان عزیز بتوانند ضمن ورزش کردن و  انجام فعالیت‌های فیزیکی از با هم بودن و معاشرت لذت ببرند. در خانه سالمندان نگار، فضایی برای پیاده‌روی سالمندان در نظر گرفته شده است. همچنین فضایی برای برگزاری دورهمی و جشن تولد سالمندان عزیز در نظر گرفته شده است.

 • برخی از سالمندان تمایل دارند ساعاتی را در روز در محیطی آرام حضور داشته باشند و به مطالعه بپردازند. در خانه‌ سالمندان نگار محیطی جداگانه برای مطالعه سالمندان در نظر گرفته‌ شده است که سالمندان عزیز می‌توانند ساعاتی را در آنجا حضور داشته و به مطالعه می‌پردازند.
 • بسیاری از سالمندان عزیز اغلب به دلیل شرایط و بیماری‌هایی که دارند، ترجیح می‌دهند در محیطی آرام و به دور از هیاهو زندگی کنند. مراکز خانه‌ سالمندان باید تعداد اتاق کافی را برای سالمندان در نظر بگیرند و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا سالمندان عزیز آرامش لازم را داشته باشند. خانه سالمندان نگار دارای اتاق‌های استاندارد 2، 3 و 4 تخته می‌باشند. همچنین برای آن دسته از عزیزان که ترجیح می‌دهند اتاق خصوصی داشته باشند، اتاق‌های تک نفره اختصاصی در نظر گرفته شده است. در مرکز نگار به منظور جابجایی سالمندان در طبقات از آسانسور استفاده می‌گردد.
 • بزرگراه صدر و چمران مهم‌ترین مسیرها برای دسترسی به خانه‌ سالمندان نگار از مناطق مختلف شمال تهران می‌باشند. درصورتیکه قصد داشته باشید برای تردد از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید، خط متروی 1 تهران(تجریش-کهریزک) و خط بی‌آرتی تجریش-راه آهن مناسب‌ترین گزینه‌ها خواهند بود.

خدمات خانه سالمندان

خدمات خانه سالمندان

اگرچه برخی از خدمات در تمامی مراکز نگهداری و پرستاری از سالمندان مشترک است اما کیفیت و نوع خدمت رسانی متفاوت می‌باشد. به عنوان مثال تغذیه یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب بهترین خانه سالمندان می‌باشد؛ چرا که سالمندان عزیز اغلب به دلیل شرایطی که دارند باید رژیم‌ غذایی خاصی داشته باشند و تحت نظر متخصص تغذیه باشند.

 • برای انتخاب بهترین خانه سالمندان، لازم است حداقل یک بار به هنگام سرو غذا به مرکز مراجعه کنید، کیفیت غذای سالمندان عزیز را از نزدیک بررسی کنید و در مورد مسائل مربوط به رژیم غذایی ایشان با متخصص تغذیه مرکز به صورت حضوری صحبت کنید. در خانه سالمندان نگار، متخصص تغذیه برنامه غذایی مخصوص برای سالمندان با بیماری‌های مختلف در نظر می‌گیرد. همچنین آشپز مجموعه در این مرکز به هنگام طبخ غذا از محصولات تازه و باکیفیت استفاده می‌کند.
 • برخی از خانه‌های سالمندان لاکچری در تهران علاوه بر خدمات معمول، محیطی لوکس و لاکچری با مساحت زیاد(6 هزار متر یا بیشتر) برای سالمندان در نظر می‌گیرند و اردوهای چندروزه و جشن‌های ماهیانه برای سالمندان عزیز برگزار می‌کنند. در خانه سالمندان نگار برای مراسم و اعیاد مختلف، جشن و دورهمی‌های شاد در نظر گرفته می‌شود. همچنین برای آن دسته از عزیزانی که تمایل به مسافرت دارند، اردوهای زیارتی در نظر گرفته می‌شود.

کارکنان

کارکنان

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب بهترین خانه سالمندان، کارکنان مرکز و نحوه برخورد ایشان با سالمندان عزیز می‌باشد. حتما قبل از تصمیم‌گیری نهایی، به خانه سالمندان مورد نظر مراجعه کنید و در این مورد تحقیقات لازم را انجام دهید. به این منظور باید نحوه برخورد پرستاران و سایر همکاران خانه سالمندان را با سالمندان عزیز ببینید. پرستاران مجموعه نگار علاوه بر اینکه با سالمندان رفتاری مودبانه و محترمانه دارند، کاملا گرم و صمیمی برخورد می‌کنند تا سالمندان عزیز با ایشان احساس راحتی کنند. برخی از ویژگی‌های بهترین کارکنان در خانه سالمندان عبارتند از:

 • پرستار حرفه‌ای که تحصیلات مرتبط داشته و به صورت فعال در تمام ساعات روز در مرکز حضور داشته باشد.
 • پرستار و سایر کارکنان درمورد سالمندان عزیز اطلاعات لازم را دارا می‌باشند، اینکه سالمند عزیز از چه مشکلاتی رنج می‌برد؟‌ چه الزاماتی برای مراقبت از ایشان وجود دارد و …

خانه سالمندان نگار واقع در خیابان ستارخان تهران، با توجه به نزدیکی به ایستگاه مترو شادمان و قرارگیری در مسیر خط بی ‌آر تی پایانه افشار – ترمینال جنوب گزینه مناسبی برای شهروندان مناطق شمال تهران می‌باشد.

پرسش‌های متداول


چه فاکتورهایی در انتخاب بهترین خانه سالمندان اهمیت دارند؟

فضای گرم و دوستانه، امنیت سالمندان و کارکنان مسئولیت پذیر و کاربلد جزو مهم ترین فاکتورها در انتخاب خانه سالمندان می باشد.

برای انتخاب بهترین خانه سالمندان برای پدرم چگونه می‌توانم اقدام کنم؟

با توجه به نیازی که سالمند عزیز شما دارد می‌توان برای انتخاب بهترین خانه سالمندان اقدام کرد. با توجه به اینکه سالمند از کدام بیماری‌ها رنج می‌برد، به چه خدماتی نیاز دارد و برای چه مدتی قصد دارد در خانه سالمندان اقامت داشته باشد، می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

مطالب مرتبط

تماس با ما
×مشاوره در واتساپ