خدمات مرکز سالمندان نگار

1- حیطه توانبخشی

مرکز با داشتن فضاهای مناسب فیزیوتراپی و کاردرمانی سالمند و تجهیزات تخصصی لازم از جمله دستگاه الکتروتراپی ، دوچرخه ثابت، ماساژور، آینه و پارالل، فولی، تردمیل و…در راستای هر چه بهتر ارائه خدمات توانبخشی و بازتوانی سالمندان و تقویت مهارت های خودیاری آن ها می کوشد.

2- حیطه پزشکی- پرستاری

ویزیت روتین پزشک مرکز، بررسی وضعیت سلامت جسمی سالمندان، کنترل داروئی سالمندان، انجام آزمایشات لازم تشخیصی، نظارت بر شرایط سلامت سالمندان توسط پزشکان مرکز و پیگیری مرتب کارشناسان پرستاری انجام می گردد. همچنین پرستاران مرکز خدمات کنترل علائم حیاتی سالمندان (از جمله فشارخون، قند خون و…) و اقدامات مراقبتی (سرم درمانی، توزیع دقیق داروی سالمندان و…) و نظارت بر بهداشت و سلامت سالمندان را به عهده دارند.

3- حیطه مراقبتی بهداشتی

مرکز با داشتن کادری مجرب و دلسوز جهت مراقبت و نگهداری اصولی از سالمندان و ارائه خدمات مربوط به بهداشت فردی سالمندان، کمک به انجام فعالیت های روزمره سالمندان، اقدامات مربوط به بهداشت (استحمام و تعویض پوشک، بهداشت فردی و…) مراقبت و نگهداری 24 ساعته از سالمندان می کوشد.

4- حیطه تغذیه و بهداشت سالمندان

مرکز دارای آشپزخانه مجهز بوده که غذای سالمندان مطابق برنامه غذایی به صورت سالم و خانگی با رعایت تنوع غذایی طبخ می شود و رژیم غذایی سالمندان تحت نظارت کارشناسان تغذیه می باشد که شرایط جسمی و بیماری سالمندان و رژیم غذایی آن ها در تهیه و طبخ غذا رعایت شود. همچنین بهداشت مرکز، ظروف و تجهیزات و مراقبت بر عملکرد بهداشت مرکز و آشپزخانه توسط کارشناس بهداشت بررسی می شود.

5- حیطه روانشناسی و مددکاری

در مرکز مشاوره فردی و گروهی برای سالمندان عزیز توسط روانشناس برگزار می شود و سالمندانی که به تازگی پذیرش می شوند جهت آشنایی با شرایط جدید زندگی تحت نظارت روانشناس مرکز و مشاوره قرار می گیرند. همچنین سالمندان می توانند جهت تقویت مهارت های خودیاری، تقویت انگیزه دوست یابی، مشارکت در فعالیت های گروهی، تقویت مهارت های اجتماعی، تقویت احساس ارزشمند بودن، تقویت مهارت های بین فردی و…خدمات مشاوره ای و مددکاری دریافت کنند.

6- حیطه خدمات تفریحی

مرکز با دعوت از گروه های موسیقی زنده، گروه های تئاتر و موسیقی سنتی، برگزاری تولد عزیزان سالمند، برنامه ریزی سفر و اردوهای تفریحی، زیارتی، سیاحتی، باغچه رستوران، برگزاری جشن های مختلف در اعیاد و مناسبت ها، مولودی ها و… خدمات سرگرم کننده برای سالمندان عزیز فراهم آورده است.

تماس با ما
×مشاوره در واتساپ