معرفی آسایشگاه سالمندان نگار

با بیش از 18 سال تجربه

 

ما که هستیم؟

 

با توجه به رشد روزافزون جمعیت سالمندی و نیاز جامعه، آسایشگاه سالمندان نگار در نیمه دوم سال 1382 با تکیه بر جدیدترین و آخرین دستاوردهای علمی، پزشکی و تجربه جامعه نگر مبتنی بر خدمات توانبخشی تأسیس شد. امروزه این مجموعه با حدود 600 متر زیربنا در 4 طبقه و 200 متر فضای باز، اتاق های مناسب جهت استراحتگاه سالمندان، سالن مناسب غذاخوری، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، فضاهای مناسب سازی برای سالمندان با محدودیت حرکتی، حیاط و فضاهای گل کاری شده برای دور هم نشینی سالمندان مجهز شده است.

همچنین تجهیزات مورد نیاز سالمندان از جمله تلویزیون، سیستم های صوتی، میز و نیمکت، کمدهای وسایل شخصی فراهم است.

اتاق های توانبخشی (فیزیوتراپی و کاردرمانی) با تجهیزات تخصصی توانبخشی، اتاق پزشک، اتاق روانشناس و مددکار، داروخانه، فضاهای مناسب طبخ و تهیه غذا و رختشورخانه با تجهیزات صنعتی از جمله فضاهای موجود در مرکز است.

مرکز سالمندان نگار تاکنون با الطاف الهی و تکیه بر دانش و نیروی تخصصی و آکادمیک سعی در افزایش شاخص کیفیت زندگی، کمک به استقلال فردی (با توجه به شرایط سنی) و بازگشت سالمند به شرایط زندگی عادی را داشته است.

ویژگی های بارز مرکز سالمندان نگار

1- ایجاد و ارتقاء امنیت و صمیمیت برای سالمندان در خانه سالمندان نگار

مجموعه نگار در تلاش است تا با ایجاد یک شبه خانواده بزرگ و برگزاری برنامه­های جمعی محیط امن، دوستانه و گرمی را برای گروه هدف ایجاد کند. امنیت خانه سالمندان بویژه برای افرادی که از اختلال حواس یا آلزایمر رنج می­برند، قابل توجه است.

2- خدمات بهداشتی و درمانی در خانه سالمندان نگار

یکی از مهمترین ویژگی­های این سرا، محوریت خدمات درمانی و بهداشتی می­باشد که شامل پرستاری تخصصی، پزشکی و خدمات مراقبتی و درمانی، فیزیوتراپی، خدمات اورژانسی، کاردرمانی، روانشناسی، مددکاری و… است.

3- کمک به سالمند در انجام کارهای روزمره و حفظ استقلال در خانه سالمندان نگار

در دوره سالمندی، نیاز به کمک برای انجام امور شخصی امری بدیهی است. امور شخصی مثل: کمک برای رفتن به توالت و حمام، لباس پوشیدن، غذاخوردن، راه رفتن و … . در کنار انجام این امور و رسیدگی­ها توسط مراقبین برای سالمندانی که دچار عوارض ناشی از کهولت سن هستند؛ مرکز نگار در تلاش است تا استقلالِ فردِ سالمند تا جاییکه ممکن است حفظ شود و به کمک تیم توانبخشی، برنامه لازم برای بازتوانی انجام شود. تا با حفظ و ارتقاء استقلال فردی، کرامت و اعتماد بنفس سالمند نیز حفظ شود.

4- تغذیه متناسب با وضعیت سالمندان در خانه سالمندان نگار

متخصصین تغذیه و کادر پزشکی با توجه به نیاز و بیماری سالمند، رژیم غذایی متناسب را توصیه می­کنند. به این صورت که هر سالمند دارای برنامه غذایی متناسب با شرایط خود می­باشد و این برنامه غذایی توسط تیم آشپچزی و مراقبتی (تحت نظارت) پیاده سازی می­شود.

5- استفاده از محیط اجتماعی فعال در خانه سالمندان نگار

انسان در دوره سالمندی دچار افسردگی خاص این دوره می­شود. شاد بودن فرد و محیط یکی از الزامات این دوران است. خانه سالمندان نگار با ایجاد یک شبکه اجتماعی از همسن و سالان و نیز بکارگیری متدهای روزِ روانشناسی و مددکاری در ایجاد نشاط درونی و محیطی در برآورده نمودن این نیازِ سالمندان عزیز می­کوشد.

6- هزینه مناسب در خانه سالمندان نگار

با وجود خدمات مناسب، تخصصی و علمی در این مرکز، با لحاظ شرایط اقتصادی و مشکلات خانواده­ها در بحبوحه های زندگی امروز، به منظور فراهم­آوری شرایطی که تعداد افراد بیشتری بتوانند از خدمات ارائه شده در این مجموعه بهره ببرند، نرخ مناسب شهریه و خدمات از امتیازات دیگری است که مجموعه نگار نسبت به همتایان خود دارد.

چرا انتخاب ما

آسایشگاه سالمندان نگار واقع در منطقه ای خوش آب و هوا به دور از آلودگی و داشتن فضای سبز زیربنایی وسیع و سرسبز و با ارئه خدمات مناسب توانبخشی، پزشکی، پرستاری، مراقبتی، نگهداری، بهداشتی و با کادری مجرب و آموزش دیده جهت رفاه و ارائه خدمات هرچه بهتر به سالمندان عزیز می کوشد و در زمره مراکز درجه یک استان تهران می باشد.

تلاش مجموعه توانبخشی و مراقبتی سالمندان نگار همواره بر این بوده است که با تیمی کارآزموده بتواند محیطی دلنشین و صمیمانه را برای گروه هدف فراهم آورد. در این مرکز کلیه خدمات (پزشکی- مراقبتی) از جمله ویزیت پزشک و خدمات پرستاری، فیزیوتراپی، مددکاری، روانشناسی، تغذیه، کاردرمانی و … به سالمندان ارائه می­شود و با برگزاری جشن­ها و مناسبت­های خاص، عصرانه­ های گروهی، نشست­های دوستانه و… موجبات شادی و تغییر روحیه این عزیزان را فراهم آورده می ­شود.

تماس با ما
×مشاوره در واتساپ