انتخاب بهترین خانه سالمندان در تهران و کرج

انتخاب بهترین خانه سالمندان در تهران و کرج

درصورتیکه ساکن کرج هستید و قصد دارید برای انتخاب بهترین خانه سالمندان در تهران و کرج اقدام کنید، قبل از هرچیز باید بدانید بهترین خانه سالمندان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. سپس با توجه به نیازهای سالمند و اولویت‌هایی که شما دارید، می‌توانید برای انتخاب خانه سالمندان برای عزیزانتان اقدام کنید. خانه سالمندان نگار واقع در خیابان ستارخان تهران، با توجه به نزدیکی به ایستگاه مترو شادمان و دسترسی آسان به بزرگراه شیخ فضل الله، حکیم و همت، گزینه مناسبی برای شهروندان کرج، گرمدره و وردآورد می‌باشد.

خانه سالمندان نگار، محیطی امن برای عزیزان شما در تهران و کرج


خانه سالمندان نگار، محیطی امن برای عزیزان شما در تهران و کرجخانه سالمندان نگار

علاوه‌بر شهروندان تهران، برخی از ساکنین کرج هم مراکز خانه سالمندان شهر تهران را برای زندگی انتخاب می‌کنند. مزایای مراکز خانه سالمندان تهران برای شهروندان کرج، ورد آورد و گرمدره عبارتند از:

  • مراکز خانه سالمندان در شهر تهران کلیه امکانات لازم را برای نگهداری و پرستاری از سالمندان عزیز فراهم می‌کنند و نسبت به مراکز خانه سالمندان کرج مجهزترند.
  • آن دسته از افراد که به صورت روزانه در اتوبان کرج-تهران در حال رفت و آمد هستند، می‌توانند مراکز خانه سالمندان تهران را برای نگهداری و پرستاری از والدینشان انتخاب کنند. با توجه به خط متروی کرج-تهران و راحتی تردد از طریق بزرگراه همت و حکیم، مراکز خانه سالمندان در غرب و مرکز تهران، گزینه مناسبی برای شهروندان کرج می‌باشد.
  • بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مجهز دولتی در تهران قرار دارند و همه‌روزه بسیاری از سالمندان ساکن کرج مجبورند برای انجام امور درمانی، انجام جراحی و… به تهران بیایند. بدین‌ترتیب افرادی که آسایشگاه‌های سالمندان تهران را برای عزیزانشان انتخاب می‌کنند، برای انجام امور درمانی و… دغدغه‌ای نخواهند داشت.
  • خانه سالمندان در شهر تهران همچنین مناسب سالمندانی است که فرزندانشان در تهران زندگی می‌کنند و یا مشغول به کار هستند. با انتخاب یک خانه سالمندان در مرکز تهران علاوه‌بر برخورداری از مزایای نگهداری و پرستاری از سالمندان، فرزندانی که در تهران زندگی می‌کنند هم می‌توانند هر زمانی که بخواهند والدینشان را ببینند.

خانه سالمندان نگار در خیابان ستارخان تهران واقع شده است. موقعیت این مرکز به گونه‌ای است که ساکنین کرج به‌راحتی با استفاده از مترو و یا اتومبیل شخصی به آن دسترسی خواهند داشت. شهروندان کرج درصورتی‌که ترجیح دهند با اتومبیل شخصی تردد کنند، بزرگراه شیخ فضل الله، بزرگراه حکیم و بزرگراه شهید همت مسیرهای اصلی برای رفت و آمد ایشان می‌باشد. همچنین درصورتی‌که بخواهند از مترو استفاده کنند، خط 5 متروی تهران(صادقیه-کرج) یکی از راحت‌ترین و بهترین مسیرها برای تردد می‌باشد. با استفاده از خطوط تندروی کرج تهران ظرف مدت 20 دقیقه به ایستگاه صادقیه خواهید رسید. سپس می‌توانید وارد خط 2 متروی تهران شوید و در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. لازم به ذکر است خانه سالمندان نگار با ایستگاه متروی شادمان حدود 1 کیلومتر (12 دقیقه) فاصله دارد.

خدمات خانه سالمندان نگار

خدمات خانه سالمندان نگار

خانه سالمندان نگار با فراهم آوردن کادری مجرب از پرستاران و بهیاران حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیر، پزشکان متخصص، متخصصان فیزیوتراپی، پزشک روانشناس و کاردرمانگران حرفه‌ای بهترین مرکز برای نگهداری و پرستاری از عزیزان شما می‌باشد. در این مرکز کلیه خدمات لازم برای نگهداری و پرستاری از سالمندان مبتلا به بیماری‌ آلزایمر، پارکینسون، ام اس و … فراهم شده است. برخی از خدمات خانه سالمندان نگار عبارتند از:

خدمات پزشکی- پرستاری خانه سالمندان نگار

با توجه به اینکه اغلب سالمندان عزیز از بیماری‌هایی همچون پارکینسون، ام اس، دیابت و یا نارسایی‌های قلبی رنج می‌برند، نیاز به مراقبت و پرستاری تحت نظر پزشک متخصص را دارند. در خانه سالمندان نگار پزشک سالمند، سالمندان عزیز را به صورت منظم ملاقات می‌کند و شرایط ایشان را تحت نظر دارد. همچنین پرستار سالمند به صورت شبانه‌روزی از ایشان مراقبت کرده، علائم حیاتی ایشان را تحت نظر دارد و در صورت نیاز، موارد لازم را با پزشک سالمند در میان می‌گذارد.

در نظر داشته باشید، بسته به شرایط بیمار و مشکلاتی که ایشان دارد، آموزش‌های لازم برای پرستار فراهم می‌گردد. به طور مثال برای سالمندان دیابتی، پرستار سالمند رژیم غذایی ایشان را تحت نظر داشته و به صورت مرتب قند خون ایشان را کنترل می‌کند. همچنین برای آن دسته از سالمندان عزیزی که خانه سالمندان را برای دوران ریکاوری بعد از مرخصی از بیمارستان انتخاب کرده‌اند، اقدامات مراقبتی و تجهیزات لازم درمانی در نظر گرفته می‌شود تا در اسرع وقت بهبود یابند.

خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی خانه سالمندان نگار

در خانه سالمندان نگار واحدهای جداگانه‌ای به منظور ارائه خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی به سالمندان عزیز در نظر گرفته شده است. این خدمات به سه بخش فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتار درمانی تقسیم‌بندی می‌گردند. فیزیوتراپیست و کاردرمانگران حرفه‌ای نگار با توجه به شرایط سالمند، برنامه درمانی مناسبی را برای ایشان در نظر گرفته و تا بهبودی کامل ایشان را تحت نظر دارند.

خدمات مراقبتی-بهداشتی خانه سالمندان نگار

خدمات مراقبتی-بهداشتی خانه سالمندان نگار

همان‌طور که می‌دانید، سالمندان عزیز در دوران پیری برای انجام امور شخصی همچون دستشویی رفتن و حمام کردن به کمک نیاز دارند. علاوه بر این، سالمندان مبتلا به بیماری‌های مختلف به مراقبت بهداشتی نیاز دارند. به طور مثال، به منظور جلوگیری از پیشرفت بیماری در سالمندان مبتلا به زخم بستر، باید پرستار آموزش دیده و کاربلد به صورت 24 ساعته از ایشان مراقبت و نگهداری کند.

در خانه سالمندان نگار، پرستار سالمند برای حمام کردن سالمند، دستشویی رفتن سالمند، غذا خوردن سالمند و حتی به هنگام لباس پوشیدن سالمند به ایشان کمک می‌کند. به طور مثال سالمند مبتلا به سکته مغزی در برخی از مواقع، توانایی لازم برای غذا خوردن و راه رفتن را هم ندارد. لازم به ذکر است، در این مجموعه تجهیزات لازم همچون عصا، واکر و ویلچر برای این سالمندان در نظر گرفته می‌شود.

خدمات روانشناسی و مددکاری خانه سالمندان نگار

در مرکز نگار، پزشک روانشناس سالمندان عزیز را به صورت هفتگی ملاقات کرده و شرایط روحی ایشان را تحت نظر دارد. در نظر داشته باشید، سلامت روحی برای سالمندان مبتلا به آلزایمر، ام اس و افراد مبتلا به سکته مغزی اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین منظور، جلسات مشاوره فردی و گروهی به صورت هفتگی برای ایشان در نظر گرفته می‌شود. همچنین در این مرکز خدمات مددکاری نیز برای سالمندان عزیز در نظر گرفته می‌شود.

تغذیه و رژیم غذایی سالمندان در خانه سالمندان نگار

در خانه سالمندان نگار متخصص تغذیه با توجه به شرایط سالمندان و محدودیت‎‌هایی که دارند، برای سالمندان برنامه غذایی ویژه‌ای در نظر می‌گیرد. در نظر داشته باشید، در آشپزخانه نگار از مواد غذایی تازه و باکیفیت استفاده شده و وعده‌های غذایی سالمندان طبق برنامه غذایی ایشان طبخ می‌گردد.

خدمات تفریحی خانه سالمندان نگار

به منظور فراهم کردن اوقات خوش برای سالمندان عزیز، در این مجموعه برای برگزاری جشن‌های مختلف از گروه‌های موسیقی دعوت می‌شود. همچنین برای سالمندان عزیز اردوهای تفریحی و زیارتی در نظر گرفته می‌شود.

نشانی و اطلاعات تماس آسایشگاه سالمندان نگار

نشانی: تهران، ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان استوار، جنب بن‌بست اول، پلاک 1

تلفن تماس: 02166512806

نزدیک‌ترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اطراف خانه سالمندان نگار در محدوده غرب تهران


نزدیک‌ترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اطراف خانه سالمندان نگار در محدوده غرب تهران

با توجه به اینکه برخی از سالمندان باید هفته‌ای یک یا دو بار به بیمارستان و مراکز درمانی مراجعه کنند، لازم است در مورد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مجهز در اطراف خانه سالمندان اطلاعات داشته باشید. به طور مثال، سالمندانی که به تازگی عمل جراحی داشته‌اند و از بیمارستان مرخص شده‌اند، لازم است تحت نظر پزشک باشند و حداقل هفته ای یک‌بار به بیمارستان مراجعه کنند. در ادامه برخی از بیمارستان‌ها و مراکز خدمات درمانی اطراف خانه سالمندان نگار در محدوده غرب تهران معرفی شده‌اند:

بیمارستان نیکان غرب

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نیکان غرب مجهز به بخش CCU، ICU و… می‌باشد. علاوه‌ بر این، تمامی تجهیزات تصویربرداری همچون رادیولوژی، سی تی اسکن، سونوگرافی، سنجش تراکم استخوان و MRI نیز در این بیمارستان وجود دارد.

آدرس: تهران،ضلع شمالی اتوبان همت، روبروی پارک جوانمردان بیمارستان نیکان غرب

بیمارستان عرفان نیایش

بیمارستان عرفان نیایش با کادری مجرب از پزشکان متخصص و با استفاده از تجهیزات پزشکی روز دنیا، خدمات متنوعی را به بیماران ارائه می‌کند. این بیمارستان مجهز به کلینیک زخم، کلیه و مجاری ادرار، ریه، داخلی، شنوایی سنجی، گوش و حلق و بینی بوده و طرف قرارداد با بیمه‌های معتبر برای هزینه‌های درمانی سالمندان عزیز می‌باشد.

آدرس : تهران، بزرگراه همت غرب، بعد از بلوار کبیری طامه، خیابان امام حسین، تقاطع بهار، شماره 17

بیمارستان شهید فیاض بخش

بیمارستان شهید فیاض بخش، یکی از مراکز درمانی وابسته به سازمان تامین اجتماعی می‌باشد. این بیمارستان خدمات تخصصی و فوق تخصصی متنوعی برای سالمندان دیالیزی، سالمندانی که دچار شکستگی لگن شده‌اند و سالمندان مبتلا به بیماری‌های قلبی فراهم کرده است.

آدرس: تهران ، کیلومتر 7 جاده قدیم کرج ، ابتدای خیابان خلیج ، جنب کارخانه ویتانا ، بیمارستان شهید فیاض بخش

نزدیک‌ترین درمانگاه‌های اطراف خانه سالمندان نگار در محدوده غرب تهران


آدرس: تهران، منطقه 22، دهکده المپیک، بعد از زیرگذر آزادگان، خیابان گلبانگ، بلوار زیبادشت

آدرس: منطقه 22 بالای اتوبان شهید خرازی بلوار ابشار

آدرس: منطقه 22، شهرک راه آهن (گلستان)، بلوار امیرکبیر، خیابان گلفام، نبش بنفشه هشتم

نزدیک‌ترین داروخانه‌های اطراف خانه سالمندان نگار در محدوده غرب تهران


آدرس: تهران انتهای همت غرب، بلوار پژوهش، شهرک مسکونی چیتگر

آدرس: تهران، دهکده المپیک، بلوار دهکده خیابان 33

آدرس : تهران، بازار بزرگ ایران‌مال

نزدیک‌ترین آزمایشگاه‌های اطراف خانه سالمندان نگار در محدوده غرب تهران


آدرس: فلکه دوم صادقیه – اشرفی اصفهانی – نرسیده به مرزداران – گلستان چهاردهم

آدرس: بین فلکه دوم صادقیه و ستاری – نبش کوی گلستان-ساختمان پزشکان شماره یک

آدرس: بزرگراه نیایش غرب- کمی پایین تر از آبشناسان- سردار جنگل نبش کوچه شقایق

نزدیک‌ترین پارکینگ‌های اطراف خانه سالمندان نگار


شهر زیبا، خیابان آیت الله کاشانی جنب پل همت پلاک ۱۱۶

تهران، ستارخان، خیابان صحرایی، خیابان دستبند غربی، بین سعید دوم و میدان صحرایی

شبیری، خیابان رودکی جنوبی، خیابان کمیل

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از مناطق مختلف غرب تهران و کرج


دسترسی به مرکز سالمندان نگار از مناطق مختلف غرب تهران و کرج

شهروندان ساکن در مناطق مختلف منطقه 22 تهران همچون گرمدره، ایران خودرو، وردآورد، چیتگر سکونت دارند و همچنین اهالی شهر کرج به منظور دسترسی آسان و سریع به خانه سالمندان نگار می‌توانند از طریق مسیرهای زیر اقدام کنند:

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از منطقه چیتگر

درصورتیکه در منطقه چیتگر تهران سکونت دارید، براحتی با استفاده از مترو می‌توانید خودتان را به خانه سالمندان نگار برسانید. به همین منظور باید از طریق ایستگاه چیتگر وارد خط 5 متروی تهران-کرج شوید. در ایستگاه صادقیه خط عوض کنید و وارد خط 2 مترو تهران(صادقیه-فرهنگسرا) شوید. سپس در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوید. خانه سالمندان نگار با ایستگاه متروی شادمان حدود 1 کیلومتر (12 دقیقه) فاصله دارد.

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از گرمدره

به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار از منطقه گرمدره، شهروندان این منطقه می‌توانند از طریق ایستگاه گرمدره وارد خط 5 متروی تهران-کرج شوند. در ایستگاه صادقیه خط عوض کنند و وارد خط 2 مترو تهران(صادقیه-فرهنگسرا) شوند. سپس در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوند. خانه سالمندان نگار با ایستگاه متروی شادمان حدود 1 کیلومتر (12 دقیقه) فاصله دارد.

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از وردآورد

ساکنین وردآورد کرج به منظور دسترسی به خانه سالمندان نگار می‌توانند از طریق ایستگاه وردآورد وارد خط 5 متروی تهران-کرج شوند. در ایستگاه صادقیه خط عوض کنند و وارد خط 2 مترو تهران(صادقیه-فرهنگسرا) شوند. سپس در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوند. خانه سالمندان نگار با ایستگاه متروی شادمان حدود 1 کیلومتر (12 دقیقه) فاصله دارد.

دسترسی به مرکز سالمندان نگار از کرج

فارغ از اینکه در کدام منطقه کرج سکونت دارید، می‌توانید براحتی از طریق خطوط مترو به خانه سالمندان نگار مراجعه کنید. شهروندان ساکن در منطقه فردیس کرج، عظیمیه، مصباح و هفت تیر می‌توانند از طریق ایستگاه کرج وارد مترو شوند. در ایستگاه صادقیه خط عوض کنند و وارد خط 2 مترو تهران(صادقیه-فرهنگسرا) شوند. سپس در ایستگاه شادمان از مترو خارج شوند. خانه سالمندان نگار با ایستگاه متروی شادمان حدود 1 کیلومتر (12 دقیقه) فاصله دارد.

انتخاب بهترین خانه سالمندان در غرب تهران و کرج


انتخاب بهترین خانه سالمندان در غرب تهران و کرج

درصورتی‌که ساکن یکی از محله‌های دهکده المپیک، شهرک چشمه، چیتگر، وردآورد، گرمدره، بلوار پژوهش و مناطق شهر کرج همچون فردیس، طالقانی، هفت تیر و عظیمیه هستید، بسته به شرایط سالمند و نیازهایی که ایشان دارند و همچنین با در نظر گرفتن فاکتورهای زیر می‌توانید برای انتخاب بهترین خانه سالمندان اقدام کنید.

از تجربیات دوستان و نزدیکان استفاده کنید.

یکی از مهم‌ترین راه‌های انتخاب بهترین خانه سالمندان، پرس و جو از اطرافیان است. درصورتی‌که دوستانتان از خدمات یک مرکز پرستاری قبلا استفاده کرده و راضی بوده‌اند، می‌توانید شما هم همان مرکز را برای والدینتان انتخاب کنید.

جستجو در فضای مجازی و بررسی نظر کاربران

در سایت مراکز مختلف افراد نظراتشان را در مورد مجموعه اعلام می‌کنند و به اصطلاح به خدمات مجموعه امتیاز می‌دهند. قبل از هر چیز می‌توانید نظرات کاربران را بررسی کنید تا ببینید افراد در مورد خدمات آن مرکز، نحوه برخورد پرسنل و … چه نظری داشته‌اند.

مراجعه به خانه سالمندان و بازدید حضوری

شما همچنین می‌توانید به مرکز مراجعه کنید و از نزدیک نحوه برخورد پرسنل را ببینید. در مورد خدمات مرکز پرس و جو کنید و از سایر سالمندان در مورد میزان رضایت‌مندی از خدمات مجموعه سوال کنید. به طور مثال می‌توانید از سالمندان در مورد کیفیت غذا سوال کنید. همچنین می‌توانید در مورد تعداد پرسنل و نحوه برخورد با سالمندان عزیز اطلاعات کسب کنید. با در دست داشتن این اطلاعات می‌توانید برای انتخاب بهترین خانه سالمندان مطابق با نیاز سالمند عزیزتان اقدام کنید.

مطالب مرتبط

تماس با ما
×مشاوره در واتساپ