قیمت خانه سالمندان: هزینه نگهداری از افراد پیر در تهران

قیمت خانه سالمندان

یکی از مواردی که به هنگام انتخاب بهترین آسایشگاه سالمندان در تهران باید در نظر داشته باشید، هزینه خانه سالمندان می‌باشد. لازم است بدانید بسته به نوع خدمات مورد نیاز سالمند، هزینه‌ ها متفاوت می‌ باشند. به طور مثال، درصورتی که سالمند عزیز مبتلا به بیماری دمانس باشد، نیاز به مراقبت‌‌ های ویژه خواهد داشت و درنتیجه باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. همچنین درصورتی که سالمند عزیز ترجیح بدهد اتاق خصوصی داشته باشد، باید هزینه‌ مربوط به آن را هم در نظر داشته باشید. در این مقاله، هزینه‌ های مربوط به نگهداری از افراد پیر در آسایشگاه سالمندان مورد بررسی قرار گرفته است.

چه مواردی در هزینه خانه سالمندان در نظر گرفته می شود؟


چه مواردی در هزینه خانه سالمندان در نظر گرفته می شود؟

ساکنین خانه سالمندان معمولا نیازهای پزشکی متفاوتی دارند و در بسیاری از فعالیت های روزمره خود، مانند حمام کردن و دستشویی رفتن به کمک نیاز دارند. مراکز خانه سالمندان، علاوه‌ بر نگهداری از سالمندان سالم، خدمات مراقبتی و پرستاری متنوعی برای سالمندان بیمار در نظر می‌گیرند. این خدمات معمولا شامل مراقبت‌های پزشکی 24 ساعته توسط پرستاران ماهر (مراقبت‌هایی همچون مراقبت از زخم، انجام تزریقات وریدی، نصب سوند و …) می‌باشد. همچنین خدمات دیگری مانند مدیریت مصرف داروها، غذا دادن به سالمند، حمام کردن سالمند و نگهداری و پرستاری از سالمند پوشکی نیز برای ایشان در نظر گرفته می‌شود. بنابراین بسته به نیازهای سالمند عزیز، هزینه نگهداری و پرستاری از ایشان متفاوت خواهد بود.

هزینه نگهداری و پرستاری از سالمند در خانه سالمندان نگار


هزینه نگهداری و پرستاری از سالمند در خانه سالمندان نگار

خانه سالمندان نگار، با کادری مجرب و حرفه‌ ای بهترین خدمات را با نازل‌ ترین قیمت‌ ها برای سالمندان عزیز فراهم کرده است. برخی از خدمات این مرکز در ادامه مطلب آورده شده است:

خدمات پزشکی

در این مرکز پزشک سالمند به طور منظم سالمندان عزیز را ویزیت کرده و وضعیت سلامت جسمی و روحی ایشان را تحت نظر دارد. در فواصل زمانی معین، آزمایشات لازم از سالمندان عزیز گرفته می‌ شود تا در صورت نیاز اقدامات درمانی لازم به کار گرفته شود. در خانه سالمندان نگار، سالمندان عزیز برای ویزیت پزشک لازم نیست هزینه‌ ای پرداخت کنند و تنها هزینه انجام آزمایشات از ایشان گرفته خواهد شد.

خدمات پرستاری

پرستاران نگار به صورت 24 ساعته از سالمندان عزیز مراقبت می‌ کنند. برنامه غذایی ایشان را تحت نظر دارند، علائم حیاتی ایشان را کنترل می‌کنند و اقدامات مراقبتی لازم همچون سرم درمانی و تزریقات داخل وریدی را نیز انجام می‌دهند.

خدمات مراقبتی بهداشتی

بهیاران سالمند در خانه سالمندان نگار به ایشان در انجام اموری همچون راه رفتن، غذا خوردن، حمام کردن سالمند و رفتن به دستشویی کمک می‌ کنند. در نظر داشته باشید در این مرکز برای نگهداری از سالمندانی که به مراقبت‌ های ویژه نیاز دارند، مانند سالمندان زمین‌گیر و سالمندان مبتلا به بیماری‌ های تنفسی، هزینه جداگانه‌ ای دریافت نخواهد شد. تنها برای نگهداری و پرستاری از سالمند پوشکی هزینه پوشک دریافت می‌ گردد.

خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی

خانه سالمندان نگار واحدهای جداگانه‌ ای را برای فیزیوتراپی و توانبخشی سالمندان عزیز در نظر گرفته است. در این واحدها کلیه تجهیزات لازم همچون دستگاه الکتروتراپی، دوچرخه ثابت و ماساژور به منظور ارائه هر چه بهتر خدمات توانبخشی و تقویت مهارت های خودیاری سالمندان عزیز در نظر گرفته شده است. فیزیوتراپ نگار هفته‌ای یکبار سالمندان عزیز را ملاقات می‌ کند و برنامه درمانی مناسب را به مراقب سالمند آموزش می‌ دهد. در نظر داشته باشید خانه سالمندان نگار بابت خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی هزینه‌ ای دریافت نمی‌ کند.

تغذیه سالمندان

خانه سالمندان نگار دارای آشپزخانه مجهز بوده که غذای سالمندان را مطابق رژیم غذایی سالمندان به صورت سالم و خانگی با رعایت در نظر گرفتن نکات بهداشتی تهیه می‌ کند. در این مرکز سالمندان تحت نظارت کارشناسان تغذیه می‌ باشند و شرایط جسمی و بیماری سالمندان و رژیم غذایی آن ها در تهیه و طبخ غذا رعایت می‌ شود.

همچنین کیفیت مواد غذایی مورد استفاده برای سالمندان عزیز توسط کارشناس بهداشت بررسی می‌ گردد. در نظر داشته باشید هزینه‌ های مربوط به خورد و خوراک و تغذیه سالمند، در هزینه نگهداری ماهیانه لحاظ شده و هزینه جداگانه‌ ای بابت این موارد دریافت نمی‌ شود.

خدمات روانشناسی و مددکاری

در خانه سالمندان نگار روانپزشک مجموعه، 3 بار در هفته سالمندان عزیز را ملاقات کرده و وضعیت روحی ایشان را بررسی می‌ کند تا در صورت نیاز اقدامات درمانی لازم برای ایشان در نظر گرفته شود. همچنین در این مرکز مشاوره‌ های گروهی برای سالمندان عزیز توسط روانشناس مجموعه برگزار می‌ گردد. علاوه‌ بر این موارد، سالمندان عزیز می‌ توانند به منظور رفع مشکلات خانوادگی و … خدمات مشاوره ای و مددکاری دریافت کنند. در نظر داشته باشید خدمات روانشناسی و مددکاری سالمندان در خانه سالمندان نگار به صورت رایگان ارائه می‌ شود و هزینه‌ ای بابت آنها از سالمند دریافت نخواهد شد.

خدمات مراقبتی پیشرفته

علاوه‌بر مراقبت‌ های معمول پزشکی، خانه سالمندان نگار برای افرادی که دچار بیماری‌ هایی نظیر دیابت، نارسایی‌ های قلبی و مشکلات تنفسی می‌ باشند هم مراقبت‌ های ویژه‌ ای را در نظر گرفته‌ است. همانطور که می‌ دانید، سالمندان مبتلا به بیماری‌ های مختلف به مراقبت‌ های ویژه‌ ای نیاز دارند. به طور مثال نگهداری و پرستاری از سالمند دیالیزی و یا سالمند مبتلا به بیماری‌ های تنفسی، هزینه بیشتری خواهند داشت. در مجموعه نگار برای نگهداری از سالمندان بیمار، هزینه جداگانه‌ ای دریافت نخواهد شد. تنها هزینه‌ ای که این افراد باید علاوه‌ بر هزینه ثابت ماهیانه پرداخت کنند، هزینه داروهای درمانی ایشان است.

هزینه ماهیانه خانه سالمندان


هزینه ماهیانه خانه سالمندان

فاکتورهای مختلفی بر هزینه ماهیانه خانه سالمندان تاثیر می گذارد. هزینه ها همچنین در نواحی مختلف شهر نیز متفاوت است. به علاوه نیازهای هر سالمند، یکی از مهمترین فاکتورهای موثر بر هزینه ماهیانه است. هزینه ماهیانه خانه سالمندان با توجه به نیمه وقت یا تمام وقت بودن مراقبت از سالمند، هم متفاوت خواهد بود.

به طور مثال هزینه نگهداری از افرادی که خانه سالمندان را پس از مرخصی از بیمارستان برای دوران ریکاوری انتخاب می‌ کنند با هزینه نگهداری از سالمند سالم که بیماری خاصی ندارد، متفاوت می‌ باشد. معمولا افرادی که بعد از عمل جراحی برای دوره‌ ای موقت به خانه سالمندان می‌ روند، به مراقبت‌ های ویژه‌ ای همچون مراقبت از زخم جراحی، مراجعه به بیمارستان برای اموری همچون کشیدن بخیه و … نیاز دارند. یکی دیگر از فاکتورهای موثر بر هزینه ها، مدت زمان مراقبت و سطح مهارت پرستار ارائه کننده خدمات است.

هزینه خانه سالمندان در مناطق مختلف تهران


هزینه خانه سالمندان در مناطق مختلف تهران

هزینه خانه سالمندان در مناطق مختلف تهران متفاوت می‌ باشد. به طور مثال هزینه نگهداری از سالمندان در مناطقی همچون زعفرانیه و ولنجک در مقایسه با منطقه آزادی و توحید گرانتر است. به طور مثال هزینه نگهداری از سالمند در مراکز خانه سالمندان لاکچری در مناطقی همچون زعفرانیه تهران حدود 10 تا 15 میلیون تومان می‌ باشد. درصورتی که به لحاظ تامین بودجه محدودیت دارید، می‌ توانید یکی از مراکز خانه سالمندان در مناطق مرکزی تهران را انتخاب کنید که هزینه کمتری خواهند داشت. هزینه نگهداری از افراد پیر در خانه سالمندان نگار، واقع در خیابان ستارخان تهران، در مقایسه با بسیاری از مراکز دیگر کمتر می‌ باشد. این مرکز از طریق اتوبان یادگار امام، شیخ فضل الله و بزرگراه چمران بهترین مسیرهای دسترسی به تمام نقاط تهران را دارا می‌ باشد و بنابراین به لحاظ رفت و آمد مشکلی نخواهید داشت.

هزینه پرستار منزل در مقایسه با خانه سالمندان

هزینه مراکز نگهداری در مقایسه با خانه سالمندان

از گزینه هایی که توسط ارائه کنندگان خدمات برای نگهداری از سالمندان در خانه خودشان ارائه می شود، می توان به خدمات خانه داری و کمک به سالمندان در فعالیت های روزمره مانند نظافت، پخت و پز و انجام امور خانه اشاره کرد. افراد و خانواده ها گاهی اوقات به دنبال خدمات مراقبتی و نگهداری یک پرستار ماهر و مجرب در خانه خود هستند. این خدمات معمولا توسط یک پرستار یا تراپیست معتبر انجام می شود تا بتواند بر علائم حیاتی سالمند نیز به طور مرتب نظارت کند. با این وجود هر چه خدمات مراقبت پزشکی مورد نیاز شدیدتر می شود، هزینه آن نیز بالاتر خواهد رفت.

حقوق پایه ماهیانه پرستار 24 ساعته(شبانه‌روزی)‌ سالمند در منزل، در تهران حدود 7 میلیون تومان می‌ باشد. البته به منظور نگهداری از سالمندانی که به مراقبت‌ های خاصی نیاز دارند، موارد دیگری به این مبلغ اضافه خواهد شد. به طور مثال برای انجام امور مربوط به آشپزی حدود 1 میلیون تومان به این مبلغ اضافه خواهد شد. برای نگهداری از سالمند پوشکی، به طور متوسط حدود 800 هزار تومان به این مبلغ اضافه خواهد شد. برای نگهداری از سالمند در روزهای تعطیل(5 شنبه و جمعه) 15 درصد به حقوق پایه ماهیانه اضافه خواهد شد و همچنین برای نگهداری از سالمند با سایر نیازهای خاص همچون کمک به راه رفتن و تخلیه کیسه سوند باید حدود 1 میلیون تومان نیز در نظر بگیرید. علاوه‌بر این موارد هزینه کاردرمانی، هزینه تزریقات داخل وریدی در منزل و هزینه ویزیت پزشک سالمند را هم باید در نظر داشته باشید.

درصورتی که سالمند عزیز توانایی انجام امور شخصی همچون حمام کردن و… را نداشته و به مراقبت 24 ساعته نیاز داشته باشد، خانه سالمندان بهترین گزینه برای نگهداری از ایشان می‌ باشد. در خانه سالمندان با پرداخت یک هزینه ثابت، کلیه خدمات مورد نیاز به سالمندان عزیز ارائه می‌ گردد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌ های اضافی نمی‌ باشد. این مسئله به خصوص برای نگهداری از سالمندان مبتلا به بیماری‌ های مختلف، بسیار حائز اهمیت می‌ باشد. به طور مثال سالمندی که از بیماری آلزایمر و یا دمانس رنج می‌ برد، جدای از مراقبت‌ های عمومی همچون حمام کردن و غذا خوردن، به مراقبت‌ های پزشکی مخصوصی هم نیاز دارد.

همچنین برای سالمندان مبتلا به سکته مغزی که علاوه‌ بر مراقبت به منظور جلوگیری از بروز سکته دوم، به فیزیوتراپی و کاردرمانی نیز نیاز دارند، خانه سالمندان گزینه مناسبی است. در این مراکز کلیه تجهیزات لازم برای سالمندان عزیز فراهم شده است. فیزیوتراپ حرفه‌ ای به صورت هفتگی وضعیت سلامتی سالمندان عزیز را ارزیابی کرده و آموزش‌ های لازم را با توجه به شرایط سالمند، به بهیار سالمند ارائه می‌ کند.

پرسش‌ های متداول


هزینه خانه سالمندان در تهران چقدر است؟

هزینه نگهداری و پرستاری از سالمند در تهران از حدود 4 میلیون تومان شروع شده و تا 15 میلیون تومان متغیر می‌ باشد.

آیا سالمندان در خانه سالمندان برای خدمات فیزیوتراپی و کاردرمانی باید هزینه جداگانه پرداخت کنند؟

خیر. خدمات فیزیوتراپی به صورت رایگان به سالمندان ارائه می‌ شود.

آیا مراکز خانه سالمندان برای مراقبت از سالمندان پوشکی هزینه جداگانه دریافت می‌ کنند؟

خیر. البته هزینه پوشک برای سالمندان به صورت جداگانه در نظر گرفته می‌ شود.

هزینه نگهداری از افراد پیر در خانه سالمندان بیشتر است یا نگهداری از ایشان در خانه توسط پرستار سالمند؟

هزینه نگهداری از سالمند در خانه توسط پرستار سالمند بیشتر است.

مطالب مرتبط

تماس با ما
×مشاوره در واتساپ